افتتاح مدرسه ۲۴ کلاسه شهید "قاسم سلیمانی" در کمپ چابهار

وزیر آموزش‌وپرورش دو مجتمع آموزشی ۲۴ کلاسه از جمله مدرسه "سردار شهید قاسم سلیمانی" در کمپ چابهار را در سیستان‌وبلوچستان افتتاح کرد.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس جامعه امروز نیوز؛ آموزش و پرورش ، محسن حاجی میرزایی ضمن بازدید از مناطق سیل‌زده استان سیستان‌وبلوچستان، پروژه 24 کلاسه روستای عورکی منطقه دشتیاری به نام "حسین علیمرادی" را افتتاح کرد. همچنین افتتاح مجتمع آموزشی 24 کلاسه سپهبد شهید "قاسم سلیمانی"، کلنگ‌زنی مدرسه 9 کلاسه روستای بلنگی و کلنگ‌زنی مدرسه 9 کلاسه در روستای رادودج دشتیاری انجام شد.

مجتمع بزرگ آموزشی 24 کلاسه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در کمپ چابهار افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

این مجتمع آموزشی از محل اعتبارات اهدایی مقام معظم رهبری و با اعتباری بالغ بر 105 میلیارد ریال در زمینی به مساحت 12 هزار مترمربع (4 باب ساختمان آموزشی 6 کلاسه با زیر بنای هزار و 904 مترمربع ، 2 باب سالن ورزشی با زیربنای هزار و 100 مترمربع ، 2 باب نمازخانه با زیربنای 274 متر مربع، 2 باب سرایداری با زیربنای130 مترمربع، محوطه‌سازی 8 هزار و 235 مترمربع و دیوارکشی 850 متر طول ) احداث شده است.

شایان ذکر است، بیش از هزار و 200 دانش‌آموز دختر و پسر کمپ چابهار در دو مقطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول در دو شیفت از فضای آموزشی استاندارد بهره‌مند شدند.

محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در حاشیه این افتتاحیه‌ها اظهار‌ کرد: مادامی که از بحران‌ها و حوادث، فرصتی مغتنم برای آموختن و یادگرفتن ایجاد کنیم و به دنبال به دست‌آوردن راه‌هایی برای مقابله با اینگونه مشکلات باشیم می‌توانیم از آن بهره‌گیری مناسبی داشته باشیم. بر همین اساس اول بهمن در مدارس کشور برنامه سیل مهربانی با هدف جمع‌آوری کمک‌های مردمی و دانش‌آموزی برای دانش آموزان سیل‌زده سیستان و بلوچستان اجرا خواهد شد.

حاجی‌میرزایی با اشاره به اینکه امروز سیستان و بلوچستان کانون توجه و نگاه مسئولان و آحاد مردم است، گفت: همه برای ایجاد شرایط زندگی عادی مردم این منطقه تلاش می‌کنیم.

56 مدرسه نیازمند تخریب و 286 مدرسه نیازمند تعمیرات

وی با اشاره به خسارات وارده به فضاهای آموزشی و کمک‌های مردمی برای رفع مشکلات مردم اظهار‌ کرد: در سیل اخیر سیستان و بلوچستان  56 مدرسه نیازمند تخریب و بازسازی و 286 مدرسه نیاز به تعمیرات دارند که خوشبختانه با همت، تدبیر و ورود موثر خیرین نیک‌اندیش تعداد 20 مدرسه توسط آنها احداث خواهد شد و در برنامه‌ای دیگر  6 استان به عنوان استان‌های معین به منظور همیاری با سیستان و بلوچستان در نظر گرفته شدند.

ارسال 35 کامیون تجهیزات به مدارس بلوچستان

وزیر آموزش و پرورش از ارسال 35 کامیون تجهیزات با اعتباری بالغ بر4 میلیارد تومان و 50کانکس برای برطرف‌ کردن کوتاه مدت مشکلات مدارس آسیب‌دیده خبر داد و گفت: باهدف رفع کامل این مشکلات علاوه بر اقدامات یاد شده برنامه‌هایی میان‌مدت و بلندمدت نیز پیش‌بینی و اجرایی خواهد شد.

با کلنگ‌زنی مدرسه 9 کلاسه شهید فضل‌الله نوری روستای رادودج دشتیاری که با مشارکت خیرین و سازمان نوسازی مدارس ساخته می‌شود بیش از 146 دانش‌آموز دختر و پسر این روستا در مقطع ابتدایی از فضای آموزشی استاندارد بهره‌مند می‌شوند.

پروژه آموزشی به نام "حسین علیمرادی" هم با اعتباری بالغ بر 105 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید؛ این پروژه از محل اعتبارات اهدایی مقام معظم رهبری، شامل دوره‌های تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و دوم در زمینی به زیربنای 10 هزار و 795 مترمربع (4 ساختمان آموزشی 6 کلاسه با زیربنای هزار و 904 مترمربع، 2 سالن ورزشی با زیربنای هزار و 100 متر مربع، یک نمازخانه با زیربنای137 مترمربع، یک اتاق سرایداری با زیربنای 130 متر مربع، محوطه‌سازی 7 هزار و 424 مترمربع، دیوارکشی 486 مترمربع) ساخته شده است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.