اشتری: تهدید ماموران پلیس در برخورد با باندهای فساد اثر ندارد

رئیس پلیس کشور گفت: ممکن است افرادی بخواهند ماموران پلیس را در برخورد با باندهای فساد تهدید کنند اما این تهدیدها اثری ندارد.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس جامعه امروز نیوز؛ انتظامی و حوادث، به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا، سردار حسین اشتری پیش از ظهر امروز در حاشیه نخستین همایش "نقش پلیس در امنیت اقتصادی و رونق تولید" که در سالن اجلاس سران برگزار شد در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز به کار فعالیت پلیس امنیت اقتصادی از ابتدای سال جاری، به توفیقات خوب این پلیس در 9 ماهه گذاشته اشاره و اظهار کرد: در زمان مذکور بیش از 50 درصد در رسیدگی به پرونده‌های کلان اقتصادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته پیشرفت داشتیم.

رئیس پلیس کشور از استقرار پلیس گمرک در 13 گمرک کشور خبر داد و گفت: در آینده نیز این استقرارها در گمرکات بیشتری انجام می‌شود.

این مقام انتظامی برخورد با باندهای سازمان یافته را اولویت در موضوع مقابله با فساد اقتصادی دانست و خاطرنشان کرد: در برخی از باندهای شناسایی شده توسط پلیس افراد مختلفی فعالیت داشتند که از جانب برخی دستگاه‌ها حمایت می‌‌شدند که اسامی آنها از طرف دستگاه قضایی اعلام می‌شود.

اشتری با بیان اینکه بیشتر از این توقع داریم که مسئولان با پلیس همکاری کنند، متذکر شد: با یک برنامه‌ریزی مدون و با تدبیر و اقتدار کار را ادامه می‌دهیم و از طرف رئیس دستگاه قضا نیز حمایت‌های لازم صورت می‌گیرد. ممکن است برخی نیز در رابطه با برخورد با باندهای فساد ماموران پلیس را تهدید کنند که این تهدیدها اثر ندارد و با رویکرد جهادی کار را ادامه می‌دهیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سردار حسین رحیمی صبح امروز در نخستین همایش "نقش امنیت در اقتصاد ملی و رونق تولید" در سالن اجلاس سران، با بیان اینکه ما به دنبال نگاه هم‌افزا، وحدت‌بخش و حرکت جهادی در مسیر رونق تولید هستیم، اظهار کرد: در پی اجرایی کردن فرمایشات مقام معظم رهبری درباره رونق تولید هستیم.

رئیس پلیس تهران بزرگ به اهداف برگزاری این همایش اشاره و تصریح کرد: سرلوحه قرار دادن بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی برای مقابله با مخاطرات اقتصادی، تعامل و همدلی بین صنعت‌گران، دستگاه قضایی و پلیس به منظور جذب حداکثری فعالان اقتصادی، حمایت همه‌جانبه از تولیدکنندگان و برنامه‌ریزی برای پیشگیری از بروز جرایم اقتصادی از اهداف این همایش است.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی به عنوان رکن اصلی در اقتدار، نظم و امنیت کشور در کنار قوه‌ مجریه و تنها یار قوه‌قضاییه به دنبال توسعه نظم و امنیت در تمام بخشها مخصوصاً فضای فضای کسب و کار است، گفت: به دنبال حمایت همه‌جانبه از تولید و اقتصاد مقاومتی هستیم.

این مقام انتظامی افزود: عده‌ای معدود دنبال اخلال و سوءاستفاده در مسائل اقتصادی هستند، که بدانند نیروی انتظامی با جدیت و مطابق قوانین و مقررات با آنها برخورد می‌کند.

رحیمی تصریح کرد: دشمن روز به روز و بیش از پیش اقدامات خود را علیه جمهوری اسلامی ایران به ویژه قشر ضعیف انجام می‌دهد و تلاش برای ناراضی کردن این قشر را دارد.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.