آغاز طرح "مدارس دوستدار شهر" برای ۱۶۰ هزار دانش‌آموز تهرانی

مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران از اجرای فعالیت‌های متمرکز حوزه آموزش شهروندی با عنوان "مدارس دوستدار شهر" به ۱۶۰ هزار دانش‌آموز خبر داد.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس جامعه امروز نیوز؛ آموزش و پرورش به نقل از روابط عمومی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مجتبی دانشور با بیان این مطلب گفت: فعالیت‌های متمرکز حوزه آموزش شهروندی در مدارس، از اول بهمن ماه با ابلاغ دستورالعمل اداره کل آموزش شهروندی به مناطق 22 گانه در راستای استفاده از ظرفیت کودک و نوجوان در حوزه فرهنگ‌سازی، شهروند مسئولیت‌پذیر و مشارکت در اداره شهر، اجرایی می‌شود.

وی افزود: براساس این دستورالعمل  طرح "مدارس دوستدار شهر" در چهار محور آشنایی با حقوق و تکالیف شهروندی، محیط زیست و پسماند، حمل و نقل و ترافیک، ایمنی و مدیریت بحران در مدارسی که  شهردار مدرسه در آن‌ها مستقر شده و مدارس ابتدایی همیار شهر برگزار و بیش از 160 هزار دانش‌آموز  فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی خود را آغاز می‌کنند. این برنامه‌های آموزشی در قالب برگزاری کارگاه‌های آموزشی، تولید و ارسال محتوای آموزشی در قالب کتاب، بروشور و پوستر،  اجرای نمایش و برگزاری اردوهای فرهنگی و آموزشی در حوزه آموزش شهروندی خواهد بود.

دانشور با بیان اینکه "مدارس دوستدار شهر" به همت اداره‌کل آموزش شهروندی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری و با هماهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران و ناحیه 1 و 2 آموزش و پرورش شهر ری برگزار می‌شود، عنوان کرد: فاز اول طرح با همکاری سازمان پسماند  در قالب طرح "کاپ" این سازمان و سازمان آتش‌نشانی در 550 مدرسه برگزار می شود.

مدیرکل آموزش های شهروندی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه یکی از فعالیت‌های اداره کل آموزشهای شهروندی، آموزش حقوق و تکالیف شهروندی است و دانش آموزان گروه سنی آموزش‌پذیری هستند، جامعه هدف این طرح، دانش‌آموزان تعیین شدند تا کودکان علاوه بر آشنایی با حقوق و تکالیف شهروندی، به عنوان  سفیران طرح در خانواده‌ها و جامعه ایفای نقش کنند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.