حامی آزار جنسی، رئیس داوران جشنواره فمینیستی برلین!

انتخاب «جرمی آیرنز» به عنوان رئیس هیئت داوران برای جشنواره فیلم برلیناله حاشیه‌ساز شد.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس فرهنگ و هنر امروز نیوز؛ سینما و تئاتر ، به نقل از اسکرین دیلی، دو نشریه‌ tageszeitung و Der Tagesspiegel به صحبت‌های «جرمی آیرنز» در سال 2011 با مجله رادیو تایمز اشاره کردند و جشنواره فیلم برلیناله را به دلیل انتخاب این فرد به عنوان رئیس هیئت داوران، نقد کردند.

این بازیگر هالیوودی  به طور مستقیم در مصاحبه‌اش، به آزار‌های جنسی اشاره و آن را ارتباط دوستانه توصیف کرده است. او همچنین در مصاحبه با مجله هافینگتون پست در سال 2013 گفته که قانونی کردن ازدواج همجنسگرایان مشکلات زیادی را به وجود می‌آورد که البته مدتی بعد تمام صحبت‌های خود را به کلی تغییر داد.

در دو سال گذشته جشنواره فیلم برلین به دلیل به راه افتادن جنبش «من هم» توجه بیشتری به زنان داشته و عملاً تبدیل به جشنواره‌ای فمینیستی شده است. اما به گفته یکی از این رسانه‌ها اگر تغییر این طرز فکر در صنعت فیلمسازی واقعاً برای مسئولان این جشنواره مهم بود، آنها نباید کسی را که در گذشته صحبت‌های نامتعارفی داشته به عنوان رئیس هیئت داوران انتخاب می‌کردند. آنها باید کسی را انتخاب می‌کردند که برای ایجاد دنیایی برابر و به دور از آزار و خشونت  تلاش کند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.