فروش خودروهای زرهی آمریکایی در بازار سیاه افغانستان

کمیسیون امنیت داخلی پارلمان افغانستان گزارش داد که کنترل ۵ شهرستان «فراه» در دست طالبان است و در بازار سیاه این ولایت خودروهای زرهی هاموی به فروش می‌رسد.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا ، کمیسیون امنیت داخلی پارلمان افغانستان در گزارشی تازه از وضعیت امنیتی «فراه» اعلام کرد که از مجموع شهرستان‌های این ولایت 5 شهرستان تحت کنترل طالبان است.

این کمیسیون اخیراً هیئتی را نیز برای بررسی وضعیت فرماندهی پلیس، لشکر دوم سپاه ظفر و ریاست امنیت ملی فراه به این ولایت اعزام کرده بود.

براساس گزارش این هیئت، تسلیحات و خودروهای نظامی از جمله خودروهای زرهی هاموی در جمعه بازار فراه به فروش می‌رسد.

والی فراه به این هیئت که این خودروها توسط مافیا خریداری شده و سپسس در اختیار طالبان قرار می‌گیرد.

گزارش مذکور اما درباره هویت افرادی که این خودروهای زرهی را در بازار به فروش می‌رسانند جزئیاتی نداده است.

کمیسیون امنیت داخلی پارلمان افغانستان گزارش داد که کنترل ۵ شهرستان «فراه» در دست طالبان است و در بازار سیاه این ولایت خودروهای زرهی هاموی به فروش می‌رسد.

به گزارش «جمهور»، به غیر از مرکز ولایت فراه در شعاع 10 کیلومتری آن ناامنی وجود دارد و از 10 شهرستان این ولایت نیز 5 ولایت بکواه، گلستان، خاک سفید، بالابلوک و شیب کوه تحت کنترل طالبان است.

جمهور می‌افزاید که پاسگاه‌های امنیتی در شهرستانهای پشت کوه و قلعه کاه نیز در محاصره طالبان است و امکان تامین تدارکات آن‌ها از طریق زمینی وجود ندارد.

طالبان در فراه همچنین از تجهیزات پیشرفته نظامی از جمله تفنگ‌های دوربین‌دار و دید در شب استفاده می‌کنند و از نیروهای امنیتی که به نسبت آن‌ها تجهیزات کمتری دارند تلفات می‌گیرند.

فراه در سال‌های اخیر به دلیل اهمیت بالای استراتژیک برای طالبان به یکی از ولایت‌های ناامن افغانستان تبدیل شده و مرکز آن نیز بارها در آستانه سقوط قرار گرفته است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.