انتقاد دیپلمات روس از اظهارات متناقض هوک درباره «اِن.پی.تی»

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی از اظهارات نماینده رئیس‌جمهور آمریکا در امور ایران درباره لزوم استاندارد شدنِ عدم غنی‌سازی انتقاد کرد.

www.farsnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ ایران در جهان ، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، امروز (سه‌شنبه) از اظهارات «برایان هوک» رئیس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا درباره برنامه هسته‌ای ایران انتقاد کرد.

اولیانوف در صفحه توئیتر خود نوشت: «نماینده آمریکا در [امور] ایران می‌گوید که عدم غنی‌سازی باید به عنوان یک "استاندارد" دیده شود. اگر او یک موضع رسمی را بیان کرده باشد، بدان معنی است که واشنگتن اکنون در ماده 4 معاهده عدم اشاعه (NPT) درباره حق استفاده مسالمت‌آمیز از انرژی هسته‌ای تشکیک می‌کند».

وی با درخواست از آمریکایی‌ها برای اجتناب از اظهارات دوپهلو، تصریح کرد: «همکاران آمریکایی عزیز، لطفا از اظهاراتی که به روندهای متضاد با اِن.پی.تی کمک می‌کند، اجتناب کنید. آنهایی که غنی‌سازی اورانیوم انجام می‌دهند (برزیل، ژاپن، کره جنوبی و دیگران) و آنهایی که غنی‌سازی ندارند، اصلا از این "استاندارد" یک‌جانبه اعلام شده توسط آمریکا خوشحال نخواهند بود».

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی از اظهارات نماینده رئیس‌جمهور آمریکا در امور ایران درباره لزوم استاندارد شدنِ عدم غنی‌سازی انتقاد کرد.
امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.