اسماعیلی و نادی‌پور سفرای جدید ایران در کرواسی و دانمارک

پرویز اسماعیلی و افسانه نادی‌پور به عنوان سفرای جدید ایران در کرواسی و دانمارک منصوب شدند.

www.farsnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس سیاسی امروز نیوز؛ سیاست خارجه ، «پرویز اسماعیلی» مشاور رئیس دفتر رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری به عنوان سفیر جدید ایران در کرواسی منصوب شد.

وی پیش از این معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور بوده است. اسماعیلی همچنین مدیرعاملی خبرگزاری مهر را در کارنامه کاری خود دارد. 

او جایگزین «محمدرضا صادق» سفیر سابق ایران در زاگرب شده است.

*افسانه نادی پور به دانمارک می‌رود

«افسانه نادی پور» دستیار وزیر امور خارجه در امور حقوق شهروندی نیز به عنوان سفیر جدید ایران در دانمارک راهی کپنهاگ می‌شود.

او جایگزین «مرتضی مرادیان» شده است. مرادیان حدود یک ماه پیش ماموریتش پایان یافت و در حال حاضر «علی کریم سرمدی» به عنوان کاردار امور سفارت را بر عهده دارد.

 نادی‌پور سابقه معاونت اداره حقوق بشر و فعالیت در سفارتخانه‌های ایران در توکیو و لاهه (عضو هیأت نمایندگی ایران نزد سازمان منع سلاح‌های شیمیایی) را در کارنامه کاری خود دارد.

او پیش از این نیز به عنوان یکی از گزینه‌های تصدی سخنگویی وزارت خارجه بعد از بهرام قاسمی مطرح بود.

اسماعیلی و نادی‌پور امروز به همراه 11 سفیر تازه منصوب شده با حسن روحانی رئیس جمهور دیدار و خداحافظی کردند. (اینجا بخوانید)

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.