گفت‌وگوی تلفنی رئیس شورای حاکمیتی سودان با ولی‌عهد سعودی

منابع سعودی از گفت‌وگوی تلفنی رئیس شورای حاکمیتی سودان با ولی‌عهد سعودی پس از شورش اخیر در خارطوم پایتخت سودان خبر دادند.

www.farsnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا ، «عبدالفتاح البرهان» رئیس شورای حاکمیتی سودان در تماس تلفنی با «محمد بن سلمان»ولی‌عهد سعودی، روابط دو کشور را بررسی کرد.

خبرگزاری عربستان (واس) بدون اشاره به محتوای این گفت‌وگو، گزارش کرد که در این تماس تلفنی دو طرف به بررسی روابط دو کشور و پاره‌ای از مسائل دارای اهتمام مشترک پرداختند.

تماس تلفنی البرهان با بن سلمان در حالی است که خارطوم پایتخت سودان روز سه‌شنبه گذشته شاهد شورش و تیراندازی در یگان عملیاتی وابسته به سازمان اطلاعات این کشور بود که به دنبال آن تمامی راه‌های منتهی به مقر سازمان اطلاعات بسته شد.

منابع سودانی گزارش کردند که دلیل این شورش، اعتراض شماری از نیروهای یگان مذکور به عدم پرداخت حقوق کامل آن‌ها بود.

منابع پزشکی سودان نیز گزارش دادند که در جریان این اعتراضات و تیراندازی نیروهای ارتش، پنج نفر از جمله دو نظامی کشته شدند.

پیشتر وزارت خارجه عربستان سعودی از تلاش این کشور برای حذف نام سودان از فهرست آمریکایی کشورهای حامی تروریسم خبر داده بود.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.