تهدید بالقوه علیه نظامیان آمریکایی مستقر در آلمان

پایگاه خبری نیوزویک به نقل از منابع اطلاعاتی آمریکا از دریافت گزارش‌هایی در زمینه وجود تهدید بالقوه علیه نظامیان این کشور مستقر در آلمان خبر داده است.

www.farsnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا ، پایگاه خبری نیوزویک گزارش داد که سرویس اطلاعات آمریکا گزارشی درباره برنامه ریزی یک حمله فوری علیه نظامیان این کشور مستقر در آلمان دریافت کرده است. 

یک مقام اطلاعاتی آمریکایی گفت: «تیپ ۶۶ اطلاعاتی آمریکا گزارشی از یک طرف ثالث دریافت کرده است مبنی بر اینکه خطر فوری نظامیان آمریکایی مستقر در پایگاههای این کشور را تهدید می‌کند، اما مکان دقیق، تاریخ و زمان آن مشخص نیست.»

منبع این اطلاعات گفته است که حمله ممکن است توسط یک فرد افراط گرای اردنی که هم اکنون در آلمان مستقر است انجام شود. این فرد اردنی وفادار به حکومت پادشاهی اردن شناخته شده و اخیرا نیز از کشتن سربازارن آمریکایی در آلمان دفاع کرده است. 

فرماندهی نظامی آمریکا در اروپا در مصاحبه با نیوزویک این تهدید بالقوه را تایید کرده است. 

با این حال یک سخنگوی نظامی آمریکایی گفته مقامات آلمانی و آمریکایی با یکدیگر مشورت کردند و هیچ تهدید قریب الوقوعی کشف نشد اما از همه نظامیان آمریکایی خواسته‌اند نسبت به محیط اطراف خود هوشیار و آگاه باشند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.