دستور نخست وزیر پاکستان برای عملیات بزرگ مقابله با احتکار آرد و گندم

با افزایش دوبرابری قیمت آرد در پاکستان در یک هفته، اسلام آباد عظم خود را برای مقابله با محتکران آراد و گندم جزم کرده است.

www.farsnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس اقتصاد امروز نیوز؛ اقتصاد بین الملل به نقل از راشاتودی، عمران خان، نخست وزیر پاکستان دستور اجرای عملیات بزرگی برای مقابله با احتکار آرد و گندم و کسانی که می‌خواهند از گران شدن ناشی از کمبود این ارزاق نفع ببرند را صادر کرده است.

با عدم عرضه گندم و آرد در فروشگاه‌ها و عمده فروشی‌ها در پاکستان، قیمت این محصول در پاکستان طی هفته گذشته به شدت افزایش یافت.

قیمت آرد در برخی از مناطق پاکستان تقریبا در یک هفته دو برابر شد و از 0.27 دلار در هر کیلو به 0.48 دلار رسیده است.

جواد همایون، یکی از مقامات وزارت امنیت غذایی و تحقیقات پاکستان در این‌باره گفت: بر اساس دستور نخست وزیر، ما در حال همکاری نزدیک با دولت‌های محلی برای حل این موضوع هستیم.

بر همین اساس دولت‌های محلی مأمور شده‌اند  تا به شدت با محتکران و کسانی که می خواهند از این کمبود آراد سود ببرند برخورد کنند و این بحران مصنوعی را حل کنند.

شرایط کمبود ذخایر گندم در پاکستان به قدری جدی است که دولت اسلام آباد دیروز دستور واردات 300 هزار تن گندم را صادر کرد و این در حالی است که خود پاکستان در سال 2019 و اواخر سال 2018 بیش از 600 هزار تن صادرات گندم داشته است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.