تظاهرات علیه قانون تبعیض مذهبی در ۱۲۸ شهر هند ادامه یافت

در حالیکه وزیر کشور هند اعلام کرده است دولت حاضر به لغو قانون بازنگری تابعیت نیست تظاهرات گسترده در ۱۲۸ شهر هند همچنان ادامه دارد.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آسیا به نقل از ملت تایمز، تظاهرات گسترده مردمی علیه قانون تبعیض مذهبی که طبق آن غیر هندی ها به شرط مسلمان نبودن می توانند تابعیت هندی دریافت کنند همچنان ادامه دارد.

گزارش ها حاکی است مردم هند در 128 شهر این کشور ضمن برپایی تظاهرات گسترده و سردادن شعارهایی علیه دولت دهلی نو خواستار لغو این قانون شدند.

مردم هند با سر دادن شعارهای نه به قانون تبعیض مذهبی خشم خود را نسبت به تصمیم دولت دهلی نو اعلام کردند.

گسترده ترین تظاهرات در باغ شاهی شهر دهلی نو در جریان است و حمله نظامیان هندی به دانشجویان معترض نیز بر خشم مردم دامن زده است.

اعتصاب ها و تظاهرات علیه دولت هند در حالی افزایش یافته است که نقطه آغاز اعتراضات سراسری در این کشور ضرب و شتم دانشجویان دانشگاه جواهر لعل نهرو بود.

گفته می شود در بسیاری از شهرهای هند پلیس در حال استفاده از گاز اشک آور و تفنگ ساچمه ای علیه معترضین است ولی موفق به کنترل ناآرامی ها نشده است.

از سوی دیگر «امت شاه» وزیر کشور هند تاکید کرده است: علی رغم تمام نا آرامی ها و اعتراضات مردمی دولت قصد لغو قانون بازنگری تابعیت را ندارد.

گفتنی است حدود دو ماه پیش دولت هند در اقدامی عجیب ابتدا 2 میلیون نفر را که اکثر آنها مسلمان بودند به بهانه مشکوک بودن تابعیتشان، سلب تابعیت کرد.

دولت دهلی نو سپس قانونی را به تصویب رساند که طبق آن غیر مسلمان ها می توانستند تابعیت هندی بگیرند به این ترتیب درب خروج از کشور را به روی مسلمانان باز کرد.

تاکنون در جریان تظاهرات علیه قانون تبعیض مذهبی حداقل 30 نفر کشته شده‌اند و بیش از 21 هزار نفر نیز دستگیر شده‌اند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.