نامزد دموکرات: در صورت پیروزیم در انتخابات منصوبان ترامپ باید استعفا دهند

«الیزابت وارن» نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا روز سه‌شنبه گفت که اگر به کاخ سفید راه یابم، همان روز نخست کاری، ‌ خواستار استعفای همه منصوبان سیاسی دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری این کشور از جمله ۹۳ وکیل دادگستری می‌شوم.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا، به گزارش خبرگزاری رویترز از واشنگتن، ‌ وارن که سناتور ایالت ماساچوست است، در بالای فهرست ۱۲ نامزد دموکرات قرار دارد اما در اکثر نظرسنجی‌ها، از جو بایدن و برنی سندرز دو نامزد دیگر این حزب عقب است.

وارن گفت که در صورت انتخاب شدن، ‌از همه منصوبان سیاسی ترامپ می‌خواهم استعفا دهند، به جز افرادی که حضورشان برای حفظ پیوستگی و دفاع از امنیت ملی در دوره انتقال قدرت لازم و ضروری است.

وی وعده داد که کابینه اش را تا اول دسامبر ۲۰۲۰ (۱۱ آذر ۹۹) و بقیه پست‌های مهم را تا ۱۵ دسامبر ۲۰۲۰ (۲۵ آذر ۹۹) معرفی کند.

وارن در گذشته اعلام کرده بود که در صورت پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰، افراد لابی‌گر را به کار نمی‌گمارد و حامیان مالی ستاد انتخاباتی‌اش را به پست‌های دیپلماتیک منصوب نمی‌کند. همچنین اعضای ارشد دولت وی موظف خواهند بود به صورت مادام العمر تعهد دهند که پس از ترک دولت، مشاغل و موقعیت‌ها را با لابی‌گری قبول نکنند.۹۱۰۹

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ۱۳ آبان ۱۳۹۹ برگزار می‌شود و در نتیجه آن، چهل و ششمین رییس جمهوری این کشور راهی کاخ سفید می‌شود.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.