چین: جنگ تجاری باید با حذف همه تعرفه‌ها خاتمه پیدا کند

چین همچنان به خواسته خود برای حذف تعرفه‌های آمریکا به عنوان بخشی از فاز اول توافق تجاری پافشاری می‌کند و این مذاکرات تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان را به درازا کشیده است.

www.mehrnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس اقتصاد امروز نیوز؛ اقتصاد بین الملل به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، چین همچنان به خواسته خود برای حذف تعرفه‌های آمریکا به عنوان بخشی از فاز اول توافق تجاری پافشاری می‌کند و این مذاکرات تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان را به درازا کشیده است.

گائو فنگ، سخنگوی وزارت تجارت چین در کنفرانس خبری هفتگی خود گفت: جنگ تجاری با اضافه کردن تعرفه‌ها شروع شد و باید با لغو این تعرفه‌های اضافه شده پایان یابد. این یک شرط مهم برای این است که دو طرف به توافق برسند. 

گائو گفت: اگر دو طرف به توافق فاز یک دست پیدا کنند، میزان تعرفه‌های لغو شده نشان‌دهنده میزان اهمیت توافق فاز یک خواهد بود. گائو همچنین تاکید کرد که مذاکره‌کنندگان تجاری دو طرف در حال انجام مذاکراتی عمیق در مورد این موضوع می‌باشند. 

گائو در سخنان خود به سخنان هفته گذشته ترامپ که گفته بود با حذف تعرفه‌ها موافقت نکرده است، اشاره‌ای نکرد.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری مهر به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.