شاخص بورس داوجونز بیش از ۱۰۰ واحد سقوط کرد

شاخص‌های بورس در معاملات دیشب وال‌استریت، پس از این که مرکز بیماری‌های آمریکا اعلام کرد یک مسافر از چین به عنوان اولین بیمار ناقل ویروس کرونا در سیاتل مشاهده شده، سقوط کردند.

www.mehrnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس اقتصاد امروز نیوز؛ اقتصاد بین الملل به نقل از راشاتودی، در معاملات دیشب وال‌استریت، پس از اینکه مرکز بیماری‌های آمریکا اعلام کرد یک مسافر از چین، به عنوان اولین بیمار ناقل ویروس کرونا در سیاتل مشاهده شده است، شاخص‌های بورس سقوط کردند.

میانگین صنعتی داوجونز ۱۵۲.۰۶ واحد سقوط کرد و به ۲۹۱۹۶.۰۴ واحد رسید.

این شاخص در واکنش اولیه به این خبر تا ۲۰۱.۶۳ واحد سقوط کرد که در ادامه توانست بخشی از این سقوط را جبران کند.

اس‌اندپی ۵۰۰ با ۰.۳ درصد افت به ۳۳۲۰.۷۹ واحد رسید، در حالی که نزدک ۰.۲ درصد پایین آمد و در ۹۳۷۰.۸۱ واحد بسته شد؛ این در حالی بود که شاخص‌های وال استریت پیش از این در بالاترین رکورد تاریخی خود قرار داشتند، اما با افت امروز شاخص داوجونز نوار رشد ۵ روزه متوالی خود را پاره کرد، اس‌اندپی و نزدک هم اولین افت خود در ۴ روز اخیر را به ثبت رساندند.

ارزش سهام شرکت‌های مرتبط با مسافرت به شدت افت کرد؛ سهام هتل‌ها و کازینوها تا ۶ درصد و سهام شرکت‌های هواپیمایی تا ۴.۲ درصد سقوط کردند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری مهر به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.