دو نفر در ارتباط با توطئه2018 قتل مکرون بازداشت شدند

پلیس فرانسه دو مظنون دیگر در ارتباط با توطئه قتل «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه در سال 2018 را دستگیر کرد و تعداد افراد بازداشت شده در روند تحقیقات این پرونده به 9 نفر رسید.

www.irna.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ آمریکا و اروپا، به نوشته روز شنبه روزنامه «لو پاریزین» فرانسه، دو مرد ۳۰ و ۴۵ ساله در چارچوب تحقیقات درباره توطئه حمله به رئیس جمهوری فرانسه، در جریان بزرگداشت یکصدمین سالگرد "آتش بس بین متفقین و آلمان" در ۱۱نوامبر سال ۲۰۱۸، در روز دوشنبه گذشته در "موزل"( Moselle) واقع در شمال شرقی فرانسه دستگیر شدند.

طبق اطلاعات لو پاریزین تایید شده توسط رادیو فرانسه، این ۲مظنون که توسط ماموران پلیس اداره کل امنیت داخلی دستگیر شده اند، بعد از ظهر جمعه با نظر به کیفرخواستی، توسط قاضی ضد تروریسم، محاکمه شدند.

پیشتر نیز در ژوئیه ۲۰۱۷ پلیس فرانسه از بازداشت یک نفر به اتهام تهدید به قتل رئیس جمهوری این کشور خبر داده بود.

در عین حال در نوامبر سال ۲۰۱۸ ، پلیس فرانسه ۶ نفر را در چارچوب تحقیقات در ارتباط با پرونده مزبور در "موزل" در "ایزر" و "ایله ویلن" (Ile-et-Vilaine)بازداشت کرد؛ این افراد وابسته به یک گروه افراطی بودند.

پلیس فرانسه دو مظنون دیگر در ارتباط با توطئه قتل «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه در سال 2018 را دستگیر کرد و تعداد افراد بازداشت شده در روند تحقیقات این پرونده به 9 نفر رسید.


به گزارش رادیو «فرانس بلو»، افراد دستگیر شده مظنون به حمله به امانوئل مکرون در ۱۱نوامبر سال ۲۰۱۸ در " شارلویل-مزیر"( Charleville-Mézières) در "آردن" (Ardennes) در جریان مراسم بزرگداشت آتش‌بس ۱۱ نوامبر ۱۹۱۸ پیمان ترک مخاصمه بین متفقین و آلمان در جنگ جهانی اول،  هستند.

به نوشته این شبکه رادیویی، تمامی دستگیر شدگان طبق گفته محققان این پرونده، نزدیک به حزب راست افراطی هستند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.