کارکنان خطوط هوایی آمریکا نمی‌خواهند با مکس ۷۳۷ پرواز کنند

در حالیکه بوئینگ مکس ۷۳۳ به زودی تاییدیه ارتقاء نرم افزار خود را میگیرد، بسیاری از کارکنان پرواز خطوط هوایی آمریکا هنوز هم از پرواز با این هواپیما می ترسند.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس اقتصاد امروز نیوز؛ اقتصاد بین الملل به نقل از راشاتودی، در حالیکه بوئینگ مکس 733 به زودی تاییدیه ارتقاء نرم افزار خود را میگیرد، بسیاری از کارکنان پرواز خطوط هوایی آمریکا هنوز هم از پرواز با این هواپیما می ترسند. این جت مسافربری پس از دو سقوط مرگبار و کشته شدن 346 نفر، زمین گیر شد.

طبق گزارش اتحادیه مهمانداران حرفه ای هواپیما، آنها می‌خواهند کاملاً از اتفاقی که افتاده آگاه باشند و بدانند چرا این هواپیما حالا برای پرواز امن است. این اتحادیه اعلام کرد اطلاعات دریافت شده از بوئینگ، ناظران آمریکا، خطوط هوایی آمریکایی، خلبانان این ناوگان و دیگران را قبل از تصمیم گیری نهایی بررسی می کند.

رئیس این اتحادیه گفت:« بسیاری از کارکنان پرواز هر روز به من التماس می کنند تا آنها را به این هواپیما بازنگردانم. ما می خواهیم بدانیم که این هواپیما بدون شک برای پرواز ایمن است».

بوئینگ که سعی می کند به زمین گیر شدن جهانی جت مکس پایان دهد اعلام کرد وزارت هوانوردی فدرال آمریکا به دنبال تایید طزاحی دوباره نرم‌افزار کنترل پرواز این هواپیما تا اواسط دسامبر است. این هواپیماسازی بعد می تواند تحویل جت های مکس را به خطوط هوایی سراسر دنیا آغاز کند.

خطوط هوایی آمریکا هفته گذشته اعلام کرد که تا ماه مارس آینده هواپیماهای بوئینگ مکس 737 را خارج از برنامه اش قرار می دهد. این شرکت قبلاً گفته بود از ژانویه پرواز با این جت ها از سر گرفته می‌شود ولی در این بین روزانه حدود 140 پرواز را لغو کرد.

آمریکا قصد دارد برای نشان دادن امنیت این هواپیما به مسافران آینده، قبل از بازگرداندن رسمی این هواپیما به آسمان، پروازهای نمایشی با مقامات اجرایی، کارکنان و خبرنگاران به راه بیندازد.

رئیس خطوط هوایی آمریکا اعلام کرد کارکنان هواپیمایی آمریکا باید  قبل از پرواز دوباره، خیالشان کاملا از مکس راحت باشد.

اتحادیه مهمانداران هواپیما در خطوط هوایی آمریکا اعلام کرد خواستار یک اجماع جهانی در مورد امنیت این هواپیما قبل از آغاز کار اعضایش در جت های مکس است.

 

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.