فرماندهان ما را ترور کنند، فرماندهی از آنها در امان نخواهد بود

فرمانده کل سپاه گفت: آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها بدانند اگر فرماندهان ما را تهدید به ترور کرده و یا تهدیدشان را عملی کنند جان هیچ فرماندهی از آن‌ها در امان نخواهد بود.

www.mehrnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس سیاسی امروز نیوز؛ امنیتی و دفاعی ، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در واکنش به تهدید فرماندهان سپاه از سوی آمریکایی‌ها با بیان اینکه آن‌هایی که فرماندهان ما را به ترور تهدید کرده‌اند، اگر زنده بمانند، قطعاً از این گفته خودشان پشیمان خواهند شد، گفت: دشمنان ما بخشی از پیامدهای دردناک ترور سپهبد شهید سردار حاج قاسم سلیمانی را دریافت کردند و متوجه شدند که اگر چنین حرکاتی انجام بدهند با ضربات کوبنده و مستمری مواجه خواهند شد.

وی افزود: آمریکایی‌ها، صهیونیست‌ها و دیگران بدانند اگر فرماندهان ما را تهدید کنند، هیچیک از فرماندهانشان نقطه امنی نخواهند یافت، یعنی اگر فرماندهان ما را تهدید به ترور کنند یا تهدیدشان را عملی کنند جان هیچ فرماندهی از آن‌ها در امان نخواهد بود.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه دشمنان ما باید مراقب اعمالشان باشند، گفت: آنان اگر بخواهند این بازی را ادامه دهند، پاسخ‌های ما کاملاً متفاوت از گذشته است و مقیاس آن هم متفاوت خواهد بود و با شرایط بسیار جدیدی روبرو می‌شوند که قادر به مدیریت و کنترل آن نیستند؛ اخطار می‌دهیم که از این میدان عقب بنشینند.

سرلشکر سلامی در ادامه ناتوانی آمریکایی‌ها در میدان‌های دیگر را علت این تهدیدها دانست و گفت: آن‌ها در عرصه‌های نظامی ناتوان و در عرصه تحریم‌های اقتصادی نیز با ناکامی مواجه شده اند، و این نشان دهنده این واقعیت است که عملیات‌های روانی آن‌ها نتیجه عکس داده و ملت ایران به آن‌ها پاسخی نداده است.

وی افزود: از سوی دیگر هرچه آن‌ها فشار روانی بر ملت ایران وارد کردند، مردم بیشتر به نظام پایبند شدند و از نظام و رهبری معظم انقلاب دفاع و حمایت کردند و هر عملی را که دشمنان انجام دادند با واکنش‌های سخت مردم ما و حتی ملت‌های دیگر مواجه شد.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: آن‌ها معمولاً وقتی که از تعقیب راهبردهای خود در عرصه‌های مختلف ناامید می‌شوند، به راهبرد ترور روی می‌آورند، همان طور که وقتی نتوانستند ما را در دستیابی به فناوری‌های صلح آمیز هسته‌ای محروم کنند، به ترور دانشمندان هسته‌ای ما روی آوردند، وقتی هم در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، روانی و نظامی هم ناکام می‌شوند، چاره را در ترور می‌بینند.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه ترور همواره برای دشمنان ما از سلاح‌های مؤثر و مهم بوده است و در مقطع کنونی هم از همین سلاح استفاده می‌کنند، گفت: بخش دیگری از دلایل اقدام آن‌ها در تهدید به ترور، مربوط به ماهیت این رژیم هاست.

وی یادآور شد: رژیم آمریکا و رژیم صهیونیستی و رژیم‌های متحد و متکی بر آن‌ها اساساً رژیم‌های ترور هستند و اکنون دیگر مجبور شده‌اند که این واقعیت را کاملاً آشکار کنند.

فرمانده کل سپاه با اشاره به تاکید فرمانده معظم کل قوا در حکم انتصاب سردار قاآنی مبنی بر ادامه برنامه‌های دوران سردار سلیمانی با انگیزه‌ای مضاعف به عنوان برنامه‌های نیروی قدس سپاه، گفت: جنایت آمریکایی‌ها ترور سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و تهدید به ترور فرمانده جدید سپاه قدس به عنوان ادامه دهنده راه آن سردار پرافتخار و سایر فرماندهان ما، بخش مهمی از این واقعیت است که این رژیم‌ها، رژیم‌های ترور هستند.

هنوز شرایط اسکان مردم سیل زده، مناسب نیست

سرلشکر سلامی همچنین درباره وضع مناطق سیل زده کشور، گفت: ما به عنوان سپاه، هم نیروی زمینی، هم نیروی دریایی و هم سپاه‌استانی مستقر در مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان را با همه امکانات و تجهیزات ممکن و حتی قرارگاه سازندگی حضرت خاتم الانبیا را که در آن بخش فعال است به کار گرفته‌ایم.

وی افزود: همه امکانات سپاه از جمله امکانات درمانی، پزشکی و بیمارستان‌های صحرایی و نیز نقل و انتقال هوایی را در این منطقه بکار گرفته شده است.

فرمانده کل سپاه اظهار داشت: مشکل اساسی که الان در آن منطقه وجود دارد این است که اتصال روستاها با محیط‌های شهری قطع است و امداد رسانی عموماً از طریق بالگردها باید صورت گیرد.

سرلشکر سلامی افزود: در این چارچوب نیروهای سه گانه سپاه، تعداد بالگردهای ممکن را در منطقه گسترش داده‌اند و امدادرسانی می‌کنند.

فرمانده کل سپاه گفت: سپاه‌های استانی هم با بسیج گروه‌های جهادی در حال کمک رسانی هستند، ولی در بازدیدی از مناطق سیل زده داشتیم مشاهده کردم که هنوز شرایط اسکان مردم، مطلوب و مناسب نیست و نیازمند کمک‌های جدی و فوری هستند و امیدواریم که هم دستگاه‌های دولتی و هم نهادهای غیر دولتی، با یک عزم و اراده جدی بتوانند بر این مشکلات غلبه کنند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری مهر به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.