رشد ۱۴۱ درصدی آثار در هشتمین دوسالانه ملی مجسمه سازی تهران

هشتمین دوسالانه مجسمه سازی تهران با رشد ۱۴۱ درصدی آثار نسبت به دوره پیشین کار خود را آغاز کرد.

www.mehrnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس فرهنگ و هنر امروز نیوز؛ موسیقی و هنرهای تجسمی به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، هادی مظفری مدیر کل هنرهای تجسمی و رییس شورای سیاستگذاری هشتمین دوسالانه مجسمه سازی با اعلام خبر گفت: در سایت هشتمین دوسالانه ملی مجسمه سازی تهران ۵۵۰ هنرمند با ۱۵۸۲ اثر هنری آثارشان را به ثبت رساندند و این آمار نشان از رشد ۱۴۱ درصدی آثار و طرح های ثبت شده دارد. از نظر کمی حضور هنرمندان نیز در این دوره ۴۱ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: این دوره از دوسالانه به شکل غیر رقابتی است و بر مبنای پژوهشی و ارتباط دوسویه میان هنرمند و مخاطب شکل گرفته است. از مشخصات این دوره دوسالانه مجسمه تاکید بر روند شکل گیری آثار است. در این دوره مقرر شده، پس از اعلام نتایج اولیه، مخاطب به صورت مجازی شاهد روند شگل گیری یک اثر هنری از ایده تا اجرا باشد. درگاه اینترنتی هشتمین دوسالانه ملی مجسمه سازی تهران از صفر تا صد خلق یک اثر هنری را پیش روی مخاطبان و علاقمندان به نمایش خواهد گذاشت که این از نکات بارز این دوره از بینال است.

طبق آمار اعلام شده از سوی روابط عمومی هشتمین دوسالانه ملی مجسمه سازی تهران، در کل ۵۵۰ هنرمند با ۱۵۸۲ اثر و ایده های ثبت شده در سایت در این دوره دوسالانه حضور خواهند داشت. از میان شرکت کنندگان، ۲۷۷ هنرمند خانم  و ۲۷۳  هنرمند آقا هستند. ۳۴۴ نفر از شرکت کنندگان از پایتخت و ۲۰۶ نفر از سایر استان ها در این دوره دوسالانه حضور دارند. پس از تهران بیشترین آمار مربوط به استان البرز ۷۰ نفر، اصفهان ۲۸ نفر ، خراسان رضوی ۲۵ نفر و مازندران ۱۵ نفر سپس باقی استان ها است.

 هشتمین دوسالانه مجسمه سازی تهران به همت انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران با حمایت اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر و به دبیری محمود بخشی و به شکل غیر رقابتی در اسفند ۱۳۹۸ تا اردیبهشت ۱۳۹۹ در باغ کتاب تهران برگزار می شود.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری مهر به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.