سریال «پرگار» از شنبه روی آنتن می‌رود/ پخش فیلم «مادر» از شبکه چهار

مجموعه تلویزیونی «پرگار» به کارگردانی شهرام شاه حسینی از شنبه 26 بهمن از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

www.farsnews.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس فرهنگ و هنر امروز نیوز؛ دنیای هنرمندان ، پخش مجموعه تلویزیونی «پرگار» به کارگردانی شهرام شاه حسینی از شنبه ۲۶ بهمن آغاز می‌شود. 

بعد از تولید این مجموعه تلویزیونی، نام «بی قید و شرط» و «آسمان هوای باران دارد» برای آن انتخاب شد و در آستانه پخش برای بار سوم نام آن تغییر کرد.

سریال «پرگار» روایتگر معضلات اجتماعی پیرامون جوان و خانواده است. از جمله چگونگی استفاده از فناوری، جایگاه خانواده درتعلیم و تربیت فرزندان و ... .

در خلاصه داستان این سریال آمده است: خانواده ای برای ادامه تحصیل دختر بزرگشان در مقطع دکترا راهی تهران می شوند اما خواسته یا ناخواسته درگیرموضوعاتی می شوند که دستمایه قصه های این سریال است. این مجموعه تلویزیونی هرشب به غیرازپنج شنبه ها پس از بخش خبری ساعت ۲۱ نمایش داده می شود.

علی عمرانی، مرجانه گلچین، فریبا کوثری، بهرنگ علوی، بابک کریمی و فریبا جدیکاراز جمله بازیگران این مجموعه تلویزیونی هستند.

سایرعوامل تولید پرگارعبارتند از: نویسنده احمد رفیع زاده، مدیرتولید مریم فاطمی، مدیر برنامه‌ریزی مهدی آقایی، دستیار اول کارگردان حسین خضوعی، مدیر تصویربرداری سجاد حیدری، طراح صحنه و لباس نازنین توسلی، مدیر صدابرداری یاسر رمضانی، طراح گریم میشا جودت، مدیر تدارکات علی قادری، منشی صحنه زهرا مهدوی، عکاس امید صالحی.

سریال «پرگار» به تهیه کنندگی امیر پور رحمانی کاری از گروه فیلم و سریال شبکه یک سیما است که در ۲۹ قسمت  ۴۰ دقیقه ای تولید و به مرحله پخش رسیده است.

** «مادر» حاتمی از شبکه چهار پخش می‌شود 

شبکه چهار سیما ۲۴ بهمن ماه فیلم سینمایی «افسانه بن هال» محصول ۲۰۱۷ استرالیا و فیلم سینمایی «مادر» به کارگردانی علی حاتمی را برای اولین بار نمایش می‌دهد.

«افسانه بن هال» به کارگردانی متیو هولمز محصول ۲۰۱۷ استرالیا است که پنجشنبه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما به نمایش در می آید. جیمی کافا، جک مارتین و ویلیام لی در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند. 

در خلاصه فیلم آمده است: هفت تیر کشی به نام «بن هول» با پیدا شدن دوست قدیمی اش، دوباره به دنیای جرم و جنایت بازمی گردد. آنها که دوباره باند مخصوص خود را تشکیل داده اند، خیلی سریع تبدیل به تحت تعقیب ترین مردان تاریخ استرالیا می شوند.

بن هول قبلا همسر و یک پسر کوچک داشته است که به دلیل همین کارهای تبهکارانه، همسرش از او جدا شده و اجازه نمی دهد بن پسرش را ببیند. بن به زور پسر را از مادرش می گیرد و نزد یکی از دوستانش می گذارد. ..

همچنین فیلم «مادر» ساخته علی حاتمی جمعه ۲۵ بهمن ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار پخش می شود.

این فیلم داستان مادر پیری است که در خانه سالمندان به سر می‌برد. او که بعد از سال‌ها تلاش و تحمل مشکلات بسیار و بزرگ کردن فرزندانش، اکنون در آستانه مرگ قرار گرفته، از فرزندانش می‌خواهد او را به خانه قدیمی‌شان ببرند و خودشان نیز در این روزهای پایانی در آن‌جا جمع شوند. فرزندان او هر یک مسیری را در زندگی‌شان در پیش گرفته و به راه خود رفته‌اند. بیماری مادر و سپس مرگش بعد از کش و قوس‌هایی آنها را به یکدیگر نزدیک می‌کند.

در این فیلم ۱۰۸ دقیقه‌ای که سال ۱۳۶۸ ساخته شده، رقیه چهره‌آزاد، محمدعلی کشاورز، فریماه فرجامی، اکبر عبدی، امین تارخ، جمشید هاشم‌پور، حمید جبلی، زنده یاد حمیده خیرآبادی، محبوبه بیات و اکرم محمدی بازی کرده اند. گفتنی است، واحد تامین برنامه شبکه چهار سیما هر هفته روزهای پنجشنبه و جمعه ساعت ۲۰:۳۰ جدیدترین آثار سینمایی ایران و جهان را تقدیم علاقه مندان به هنر هفتم می‌کند.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.