رشد ۱۲.۸ درصدی صادرات ترکیه به ایران در شهریور ۹۸

صادرات ترکیه به ایران در نهمین ماه سال جاری میلادی(شهریور ۹۸) با رشد ۱۲.۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شد و به ۱۷۶ میلیون دلار رسید.

www.tasnimnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس اقتصاد امروز نیوز؛ اقتصاد بین الملل ، آمارهای منتشر شده توسط اداره آمار ترکیه نشان می دهد صادرات ترکیه به ایران در ماه های ژانویه تا سپتامبر 2019 با کاهش 4.4 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به 1.743 میلیارد دلار رسیده است. ترکیه در ماه های ژانویه تا سپتامبر سال قبل 1.824 میلیارد دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

ایران بیستمین مقصد صادراتی ترکیه در 9 ماهه نخست 2019 شناخته شده و 1.4 درصد از کل صادرات ترکیه در این دوره به مقصد ایران بوده است.

بر اساس این گزارش صادرات ترکیه به ایران در نهمین ماه سال جاری میلادی با رشد 12.8 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به 176 میلیون دلار رسیده است. ترکیه در سپتامبر سال قبل 156 میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگزاری تسنیم به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.