ادامه همکاری با ایران برای رمزگشایی از مکالمات هواپیمای اوکراینی

وزیر خارجه اوکراین اعلام کرده که در حال همکاری با ایران برای رمزگشایی از مکالمات ضبط شده پرواز بوئینگ ۷۳۷ است که در ایران سقوط کرد.

www.mehrnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ ایران در جهان به نقل از اینترفکس، «وادیم پریستایکو»، وزیر خارجه اوکراین از همکاری با ایران در ارتباط با محل و زمان مناسب برای رمزگشایی از مکالمات ضبط شده پرواز ۷۳۷ خطوط هوایی اوکراین خبر داده که حدود دو ماه پیش در حومه تهران سقوط کرد.

پریستایکو در این ارتباط گفته است که در حال همکاری با ایران در ارتباط با مکان و زمان مناسب برای رمزگشایی از مکالمات پرواز مذکور است.

به گفته وزیرخارجه اوکراین، همچنین در ارتباط با این که رمزگشایی با همکاری کدام شرکا صورت گیرد نیز با ایران گفتگو صورت گرفته و در این مورد فرانسه به عنوان یکی از گزینه‌ها پیشنهاد شده است.

وادیم پریستایکو همچنین در ادامه افزود: لازم است تا با ایران به یک نقطه نظر مشترک دست یابیم، زیرا موضوع بسیار حساس و مهم است.

وزیرخارجه اوکراین این سخنان را در حاشیه نشست امنیتی مونیخ در آلمان عنوان کرده است.

پیش از این نیز وزیرخارجه ایران در گفتگویی ضمن اعلام آمادگی برای همکاری گفته بود که ایران بیش از هر کسی خواهان دست‌یابی به اطلاعات درون جعبه سیاه هواپیمای سرنگون شده اوکراینی است.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری مهر به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.