جزئیات کمک هزینه توانبخشی برای دانش آموزان استثنایی اعلام شد

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور از اختصاص اعتبار حدود 4 میلیارد تومان در قالب ارائه بسته حمایتی ویژه برای دانش‌آموزان استثنایی کشور خبر داد.

www.farsnews.ir
اندازه متن Aa Aa

سرویس جامعه امروز نیوز؛ آموزش و پرورش سیدجواد حسینی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، درباره ارائه خدمات توانبخشی به دانش‌آموزان استثنایی اظهار داشت: حدود 4 میلیارد تومان بودجه در قالب بسته حمایتی برای این دانش‌آموزان درنظر گرفته شده است. 

وی افزود: خدمات توانبخشی به طورکلی به دو بخش تقسیم می‌شود که بخشی از آن در قالب خدمات شنوایی‌سنجی و گفتاردرمانی است که خدمات ارائه شده توسط سازمان در این حوزه 6 برابر افزایش یافته و بخش دیگر خدمات توانبخشی در قالب بسته‌های حمایتی به دانش‌آموزان مانند تأمین کمک هزینه واکر، ویلچر، عینک و اندام مصنوعی است. 

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور ادامه داد: پرداخت هزینه عینک با سقف 300 هزار تومان، ذره‌بین با سقف 200 هزار تومان، وسایل کمک‌بینایی با سقف 800 هزار تومان و عصای سفید و واکر تا سقف 200 هزار تومان برای دانش‌آموزان انجام می‌شود.

حسینی گفت: همچنین کمک‌هزینه اندام مصنوعی تا سقف 10 میلیون، ویلچر تا سقف یک میلیون و 200 هزار تومان، قطعات کاشت حلزون تا سقف 2.5 میلیون، کاشت حلزون تا سقف 6 میلیون و خدمات دندانپزشکی با سقف یک میلیون و 200 به دانش‌آموزان استثنایی پرداخت می‌شود. 

وی بیان داشت: همچنین برای تهیه پروتز مورد نیاز دانش‌آموزان استثنایی تا سقف 700 هزار تومان،‌کفش طبی تا سقف 300 هزار تومان و سمعک تا سقف 800 هزار تومان کمک‌هزینه ارائه خواهد شد. 

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور خاطرنشان کرد: البته کمک هزینه خدمات بیمارستانی، پاراکلینیکی و داروهای مستمر دانش‌آموزان استثنایی بدون سقف و محدودیت ارائه می‌شود. 

حسینی بیان داشت: در حوزه توانبخشی 864 نیرو را جهت انجام گفتاردرمانی و شنوایی‌سنجی استخدام کرده‌ایم و 16 مورد ویژه جهت حمایت از دانش‌آموزان استثنایی پیش‌بینی شده که در قالب بسته‌های حمایتی،‌ کمک هزینه‌های مورد نیاز دانش‌آموزان تأمین می‌شود. 

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری فارس به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.