لاوروف: ترور سردار سلیمانی نقض بی‌شرمانه قوانین بین‌الملل بود

وزیر خارجه روسیه می‌گوید آمریکا با اقدامات اخیر خود مبنی بر تنش‌آفرینی در منطقه و حمله به فرودگاه غیرنظامی بغداد با هدف شهادت سردار سلیمانی، پا را از گلیم خود فراتر گذاشته است.

www.mehrnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس بین الملل امروز نیوز؛ ایران در جهان ، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در گفتگو با روزنامه ایتالیایی «لا استامپا» در مواجهه با سوالی مبنی بر موضع‌گیری مسکو در قبال تنش‌های اخیر آمریکا-ایران، تاکید کرد: دیدگاه روسیه در این رابطه مشخص است.

وی در این باره افزود: روسیه هرگونه اقدام مغایر با اصول حاکم بر منشور سازمان ملل را که به تشدید تنش‌ها در منطقه منجر شود؛ محکوم می‌کند.

لاوروف تاکید کرد: حمله پنتاگون علیه فرودگاه بغداد که به کشته شدن ژنرال قاسم سلیمانی منجر شد، نقض بی‌شرمانه قوانین بین‌الملل بود؛ به ویژه آنکه حمله علیه یک فرودگاه غیرنظامی انجام شد. بنابراین بار دیگر بر آنچه که اخیراً در سفر به سریلانکا گفتم تاکید می‌کنم مبنی بر اینکه آمریکا با این گونه اقدامات، پا را از حد خود فراتر می‌گذارد.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری مهر به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.