تشریح جزئیات خدمات آموزش و پرورش به دانش‌آموزان استثنایی

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور جزئیات بسته‌های حمایتی ویژه و خدمات مختلف این سازمان به دانش‌آموزان با نیازهای ویژه را تشریح کرد.

www.mehrnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس جامعه امروز نیوز؛ آموزش و پرورش ، سیدجواد حسینی درباره ارائه خدمات توانبخشی به دانش‌آموزان استثنایی گفت: حدود ۴ میلیارد تومان بودجه در قالب بسته حمایتی برای این دانش‌آموزان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: خدمات توانبخشی به طور کلی به دو بخش تقسیم می‌شود که بخشی از آن در قالب خدمات شنوایی‌سنجی و گفتاردرمانی است که خدمات ارائه شده توسط سازمان در این حوزه ۶ برابر افزایش یافته و بخش دیگر خدمات توانبخشی در قالب بسته‌های حمایتی به دانش‌آموزان مانند تأمین کمک هزینه واکر، ویلچر، عینک و اندام مصنوعی است.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور ادامه داد: پرداخت هزینه عینک با سقف ۳۰۰ هزار تومان، ذره‌بین با سقف ۲۰۰ هزار تومان، وسایل کمک‌بینایی با سقف ۸۰۰ هزار تومان و عصای سفید و واکر تا سقف ۲۰۰ هزار تومان برای دانش‌آموزان انجام می‌شود.

حسینی گفت: همچنین کمک‌هزینه اندام مصنوعی تا سقف ۱۰ میلیون، ویلچر تا سقف یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، قطعات کاشت حلزون تا سقف ۲.۵ میلیون، کاشت حلزون تا سقف ۶ میلیون و خدمات دندانپزشکی با سقف یک میلیون و ۲۰۰ به دانش‌آموزان استثنایی پرداخت می‌شود.

وی افزود: همچنین برای تهیه پروتز مورد نیاز دانش‌آموزان استثنایی تا سقف ۷۰۰ هزار تومان، کفش طبی تا سقف ۳۰۰ هزار تومان و سمعک تا سقف ۸۰۰ هزار تومان کمک‌هزینه ارائه خواهد شد.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور خاطرنشان کرد: البته کمک هزینه خدمات بیمارستانی، پاراکلینیکی و داروهای مستمر دانش‌آموزان استثنایی بدون سقف و محدودیت ارائه می‌شود.

حسینی گفت: در حوزه توانبخشی ۸۶۴ نیرو را جهت انجام گفتاردرمانی و شنوایی‌سنجی استخدام کرده‌ایم و ۱۶ مورد ویژه جهت حمایت از دانش‌آموزان استثنایی پیش‌بینی شده که در قالب بسته‌های حمایتی، کمک هزینه‌های مورد نیاز دانش‌آموزان تأمین می‌شود.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری مهر به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.