بازگشت به جرم زندانیان فعال در گروه های هنری کمتر از دو درصد است

معاون سلامت کانون اصلاح و تربیت در خصوص میزان بازگشت به جرم در بین زندانیان فعال در گروه‌های هنری گفت: زندانیانی که به فعالیت‌های هنری ادامه داده اند و به جرم بازگشتند کمتر از دو درصد هستند.

www.mehrnews.com
اندازه متن Aa Aa

سرویس جامعه امروز نیوز؛ حقوقی و قضایی علی اسماعیلی در نشست خبری هجدهمین جشنواره تئاتر زندان‌های سراسر کشور گفت: سازمان زندان‌ها وظیفه نگهداری از زندانیانی را دارد که بنا به حکم قانون زندانی شدند. در کنار این وظیفه فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ورزشی را هم بر عهده دارد.

معاون سلامت کانون اصلاح و تربیت افزود: در حوزه هنری اقداماتی در قالب جشنواره‌های مختلف از جمله تئاتر و نمایش دارد.

اسماعیلی تصریح کرد: ۲۲۰ گروه هنری و نمایشی در سطح زندان‌های تهران داریم که نزدیک به ۲ هزار و ۲۰۰ نفر از زندانیان در قالب این گروه‌ها فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: این زندانیان در جشنواره‌های تئاتر هم شرکت می‌کنند

اسماعیلی افزود: مسئولان زندان اعلام کردند که به دنبال این فعالیت‌های هنری تاثیرات ویژه ای برای زندانیان دیده اند.

وی با بیان اینکه جشنواره تئاتر در سه بخش نمایشنامه خوانی، صحنه‌ای و خیابانی برگزار می‌شود گفت: این بخشنامه از چهارم تا هفتم اسفند برگزار می‌شود. همچنین کارگاه آموزشی بازیگری برای زندانیان هم برگزار می‌شود.

وی افزود: همچنین تندیس جایزه ویژه سردار سلیمانی به بهترین اثر با مضمون ایثار و مقاومت هم با حضور خانواده این شهید اعطا خواهد شد.

وی با بیان اینکه یکی از ثمرات این جشنواره آزاد سازی زندانیان است، گفت: اولویت‌های ما مددجویان اصلاح و تربیت و زنان زندانی است. همچنین برای اولین بار اجرای جشنواره تئاتر خیابانی توسط زنان زندانی انجام خواهد شد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص میزان بازگشت به جرم در بین زندانیان فعال در گروه‌های هنری گفت: در رابطه با بازگشت به گروه‌های جرمی که داشتند تفکیک شده و زندانیانی که به فعالیت‌های هنری ادامه داده اند و به جرم بازگشتند کمتر از دو درصد است.

وی افزود: آنها تمایل دارند بیشتر به گروه‌های سالم بروند و سعی می‌کنیم برچسب هنرمند آماتور به آنها زده بشود.

رستمی یکی از معاونین اداره کل زندان‌های تهران در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص بودجه در نظر گرفته شده برای فعالیت‌های هنری زندانیان گفت: بودجه خاصی در این زمینه پیش بینی نشده اما با توجه به هزینه‌های که در بخش فرهنگی انجام می‌شود که البته هزینه نیست بلکه سرمایه است، مساعدت‌هایی می‌شود.

وی افزود: سعی می‌کنیم با مدیریت‌هایی که انجام بدهیم در بخش فرهنگی کمبودی نداشته باشیم و هزینه‌های بودجه‌ای را پیش بینی کنیم.

امروزنیوز این اخبار را از خبرگذاری مهر به عنوان خدمتی به خوانندگانش ارائه می دهد، اما مقالاتی را که منتشر می کند ویرایش نمی کند. مقالات به مدت کوتاهی در emrooznews.com نمایش می یابند.